10 Február 2016

Program FCA Autonomy na šampionáte Lignano Master Open

 

Skupina FCA naďalej pokračuje v podpore ľudí so zníženou pohyblivosťou. V rámci programu Autonomy ponúkne flotilu vozidiel pre medzinárodné šampionát organizovaný talianskou federáciou stolného tenisu.

 

Desiaty ročník paralympijského šampionátu Lignano Master Open organizovaný talianskou federáciou stolného tenisu FITET prebehne od 15. do 20. februára v letovisku Ge.Tur di Lignano Sabbiadoro (Udine). Tradičného šampionátu sa zúčastní 194 seniorských hráčov z 31 krajín a 52 juniorov z 18 rôznych krajín.

 

Skupina FCA si túto udalosť nemohla nechať ujsť. Program Autonomy založila v roku 1995, a to s cieľom ponúkať služby individuálnej a hromadnej dopravy postihnutých osôb. Tieto služby zabezpečuje prostredníctvom najmodernejších a technicky vysoko vyspelých produktov, ktoré sú ústretové k osobám s rôznym zdravotným postihnutím. V rámci programu Autonomy ponúkla pre šampionát Lignano Master Open flotilu vozidiel určených pre prepravu športovcov. Flotila sa skladá z vozidiel, ktoré ponúkajú to najlepšie v zmysle prístupnosti a priestrannosti interiéru. O ich úpravu sa postarali popredné spoločnosti v oblasti prestavieb. Konkrétne sa jedná o tri modely Fiat Ducato, jedno Doblò s krátkym rázvorom náprav a dva exempláre radu Doblò Combi Maxi.

 

Prvé Ducato bolo upravené spoločnosťou Handytech (Moncalvo, Asti) a ponúka zadnú zdvíhaciu plošinu, štyri sedadlá pre zdravotne postihnutých, dve miesta pre invalidné vozíky a bočnú stúpačku pre ľahšie nastupovanie a vystupovanie. O úpravu druhého Ducata sa postarala spoločnosť Guidosimplex (Rím). Vozidlo je vybavené zadnou plošinou, dvoma sedadlami pre zdravotne postihnutých a štyrmi miestami pre invalidné vozíky. Tretím exemplárom je Ducato Safety Bus upravený spoločnosťou Olmedo (Reggio Emilia). Vozidlo spĺňa všetky predpisy EÚ na prepravu postihnutých ľudí vrátane ľudí na invalidných vozíkoch. Vybavené je zaťahovacou zadnou plošinou a postranným schodíkom a je určené pre prepravu až deviatich osôb.

 

Spoločnosť Guidosimplex stojí aj za úpravou modelu Fiat Doblò s krátkym rázvorom náprav, ktorý okrem iného vybavili zadnou plošinou. Doblò Combi Maxi so zvýšenou strechou je dielom spoločnosti Focaccia (Cervia, Ravenna) a je vybavené jednoramennou plošinou. Vozidlo slúži na prepravu piatich cestujúcich a jedného invalidného vozíka.

Tretím modelom z radu Dobló je Combi Maxi Runner 5+1 upravený spoločnosťou Olmedo. Vozidlo má zadnú plošinu s nízkou výškou pre asistovaný vstup a okrem jedného cestujúceho na invalidnom vozíku prepraví päť ďalších cestujúcich na sedadlách. Toto riešenie je ideálne pre súkromné aj profesionálne využitie.

Flotilu bude dopĺňať Jeep® Renegade 2.0 MultiJet 140 k 4x4 Limited, ktorý bude mať na starosti prepravu členov FITET a ICP (medzinárodný paralympijský výbor).

 

Program Autonomy je úplne v súlade so záväzkom skupiny FCA odstraňovať všetky predsudky. Pre FCA neexistuje niečo ako „iná súťaž" alebo „iné schopnosti", pretože odhodlanie vyhrávať a túžbu prekonávať najrôznejšie prekážky majú všetci športovci rovnakú. Program Autonomy sa vedľa športových podujatí venuje aj ďalším iniciatívam. Zmienku zaslúži napríklad septembrové offroadové dobrodružstvo, ktoré FCA zorganizovala pre zdravotne postihnutých nadšencov v oblasti Maremma v Toskánsku. Táto skupina cestovala v štyroch modeloch Jeep® Wrangler a dvoch modeloch Jeep® Renegade, pričom jeden z nich bol vybavený klasickým ovládaním pre paraplegikov vrátane ručného plynu a brzdy. Všetky vozidlá boli vybavené automatickou prevodovkou, voliteľným pohonom všetkých štyroch kolies a redukciou.

 

Turín, 10. februára 2016

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Príložit súbor