08 November 2017

Nový Fullback Cross: štýlový a všestranný pick-up pre prácu aj voľný čas

 

  • Kombinuje robustnosť a všestrannosť s osobitými štylistickými prvkami, ktoré ho robia jedinečným.
  • Zameraný viac na životný štýl než na prácu: nový Fiat Fullback Cross je ideálny pre každú profesijnú výzvu a je dokonalým spoločníkom pre únik od každodennej rutiny, či už ste sám alebo s priateľmi.
  • Fullback Cross nie je zviazaný pravidlami tradičných pick-upov.
  • Od mestských ulíc po najnáročnejšie offroadové cesty. S modelom Fullback Cross zažijete na každej ceste pocit slobody. Vďaka štandardnému medzinápravovému diferenciálu Torsen a uzávierke zadného diferenciálu je pocit za volantom Fullbacku vždy vynikajúci a charakteristický neprekonateľným komfortom a maximálnou bezpečnosťou.
  • Pre najväčších milovníkov slobody je Fullback vybavený obytnou nadstavbou Tischer Trail 200.

 

 

Fiat Fullback Cross je pick-up pre dobrodružný životný štýl, je extrémne všestranný a schopný plniť najrôznejšie potreby mobility. Vďaka špičkovému výkonu umožňuje užiť si každý deň na plno.

S Fullbackom je prekonávanie prekážok ľahké, bez obmedzení a kompromisov.

Fullback Cross je odolný a spoľahlivý a navyše ponúka komfort a osobitosť sedanu. Predstavuje vrcholnú verziu tohto nového talianskeho pick-upu a rad doplňuje o personalizáciu, ktorá sa prispôsobuje najnovším trendom trhu. Trhu, ktorý za štyri roky vzrástol o viac ako 60percentných bodov, pričom verzie pre voľný čas predstavovali až 25% segmentu.  

 

Robustný, ale štýlový

Nové a exkluzívne štylistické detaily modelu Fullback Cross vyjadrujú dynamiku a silu. Zmienku zaslúži napríklad exkluzívna aerodynamická čierna rampa, ktorá vozidlu dodáva eleganciu a podtrhuje jeho charakter. Atraktívny, športový a tak trochu agresívny vzhľad zvýrazňuje rad ďalších prvkov s matne čiernou povrchovou úpravou, akými sú maska ​​chladiča, kryty zrkadiel, kľučky dverí, lemy blatníkov a 17" kolesá, a bočné stúpačky.

Tento nezameniteľný vzhľad ide ruku v ruke s bohatou štandardnou výbavou zahŕňajúcou bi-xenónové svetlomety, LED svetlá denného svietenia DRL, dvojzónovú automatickú klimatizáciu, tempomat, kožené sedadlá a kožou čalúnený volant. Predné sedadlá sú vyhrievané a u vodiča ponúkajú aj elektrické nastavenie. Výbava vozidla obsahuje tiež navigáciu so 7palcovou dotykovou obrazovkou, digitálne rádio DAB, CD/MP3 prehrávač, rozhranie Bluetooth a vstup USB. Je tu aj rad prvkov, ktoré majú na starosť bezpečnosť posádky. Zmienku zaslúži sedem airbagov vrátane kolenného airbagu vodiča, systém elektronickej kontroly stability, systém proti rozkmitaniu prívesu, sledovanie jazdných pruhov a asistent rozjazdu do kopca.

 

Bezpečnosť pri každom dobrodružstve

Nad konkurenciou Fullback Cross úplne vyniká systémom kontroly trakcie. S piatimi rôznymi režimami je schopný obstáť v akejkoľvek skúške a je jednoznačne najvyspelejší v celej kategórii lifestylových pick-upov. Stlačením tlačidla je možné prepnúť na pohon dvoch kolies, ktorý je ideálny pre úsporu paliva, alebo naopak na pohon všetkých kolies pre maximálne dobrodružstvo. Vďaka medzinápravovému diferenciálu Torsen je krútiaci moment rozdeľovaný medzi prednú a zadnú nápravu podľa požiadaviek na trakciu. Medzinápravový diferenciál môže byť tiež uzamknutý, čo znamená, že rozdelenie krútiaceho momentu na nápravy bude v pomere 50/50. Systém tiež ponúka možnosť redukcie pre extrémny terén a tiež mechanické uzamknutie diferenciálu zadnej nápravy.

Fullback Cross je pripravený na všetky misie vďaka dvojkabíne Double Cab pre 5 osôb (dĺžka 5,28 m, šírka 1,81 mm, výška 1,815 m, rázvor náprav 3 m). Napriek vonkajším rozmerom je ale Fullback úplným šampiónom v zmysle agility: priemer otáčania dosahuje len 11,8 metra, čo je najlepšia hodnota v celej triede. Nehovoriac potom o zadnej parkovacej kamere, ktorá je ponúkaná už v štandarde. Fullback sa môže pochváliť nosnosťou 1,1 tony a ťažnou kapacitou 3100 kg.

Pre zaistenie dostatočnej energie pre prácu aj voľný čas je Fullback Cross vybavený výkonným hliníkovým dieselovým preplňovaným motorom 2.4 s elektronickým časovaním ventilov s výkonom 180 k (133 kW) a krútiacim momentom 430 Nm pri 2500 ot./min. Charakteristický je nízkou spotrebou paliva a emisiami a súčasne poskytuje optimálny krútiaci moment a výkon v celom prevádzkovom rozsahu.

Fullback Cross ponúka dve prevodovky: manuálnu šesťstupňovú a automatickú päťstupňovú, v druhom prípade s pádlami radenia pod volantom pre dynamický a vzrušujúci zážitok z jazdy.

 

Všestranný pri práci, prispôsobiteľný akékoľvek cestovanie

Iba vozidlo tak všestranné, akým je Fullback Cross, môže byť dôveryhodným partnerom pri práci a oddaným spoločníkom pri každom dobrodružstve. Všetky jeho vlastnosti a výbava ho robia ľahko obsluhovateľným a poskytujú komfort šitý na mieru outdoorovému životnému štýlu. Ponúka maximálnu agilitu vďaka najlepšiemu priemeru otáčania v danej triede, automatickú prevodovku, jednoduché parkovanie vďaka zadnej parkovacej kamere a pohodlie na palube zaručené koženými sedadlami.

Je to vozidlo pre akúkoľvek aktivitu, ktorá vás napadne. To všetko vďaka architektúre karosérie posadenej na ráme, čo zaručuje výbornú nosnosť, priestrannosť a odolnosť pri najnáročnejším použití, akým je jazda v teréne pri plnom zaťažení, a tiež vďaka batožinovému priestoru navrhnutému tak, aby odviezol všetko potrebné.

Rad kotviacich miest a športová rampa sú navrhnuté pre zabezpečenie nákladu najrôznejších rozmerov. Nákladový priestor môže byť vybavený krytom, ktorý ho premení na ozajstný batožinový priestor.

Všestrannosť nemá v tomto vozidle žiadne obmedzenie: ťažnú kapacitu cez 3 tony a ložnú kapacitu cez 1 tonu je možné doplniť kempingovou nadstavbou pre transformáciu na malé obytné vozidlo. Rad teraz zahŕňa obytné vozidlo Fullback s nadstavbou Tischer Trail 200, čo je riešenie, ktoré poskytuje prakticky neobmedzenú slobodu a mobilitu. Nadstavbu je možné ľahko a rýchlo inštalovať alebo odobrať. Okrem bezpečnosti nadstavba poskytuje komfortný životný priestor, veľkorysé lôžko a je vybavená vysoko kvalitnými materiálmi a textíliami.  

 

Mopar® pre Fullback Cross

Mopar® - oficiálny servisný partner FCA - ponúka veľmi užitočný hliníkový zaťahovací kryt, ktorý rozširuje praktickosť tohto veľkoryso vybaveného a extrémne univerzálneho vozidla ideálneho pre čokoľvek od každodennej práce po voľný čas. Kryt predstavuje optimálnu ochranu nákladu pred nečistotami a vplyvmi počasia, je odolný a bezpečný a tiež atraktívny a ľahko obsluhovateľný. Vyrobený je z čierneho hliníkového sendvičového materiálu spevneného polymérovými vláknami a charakteristický je veľmi jednoduchou montážou. Je osadený zámkom s kľúčom, čo zaisťuje potrebnú bezpečnosť. Toto príslušenstvo rozširuje bohatú ponuku viac než stovky voliteľných doplnkov radu Fullback. Proces rozširovania ponuky bude pokračovať aj v budúcom roku, napríklad uvedením špecializovaného offroadového príslušenstva, ako sú navijak, predná rampa alebo 18palcové kolesá. Toto príslušenstvo bude navyše inštalované priamo v továrni.

 

Turín, 8. novembra 2017

 

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Príložit súbor


Odkazy