29 August 2018

Fiat Professional na výstave Düsseldorf Caravan Salon 2018

 

  • Fiat Professional sa zúčastňuje najväčšej výstavy rekreačných vozidiel na svete, čo je odvetvie, ktoré v súčasnosti zaznamenáva rast na všetkých trhoch.
  • Pozornosť bude pútať predovšetkým Ducato, bestseller značky Fiat Professional, ktorý je ideálnym základom pre obytné vozidlá a už dlhodobo zastáva pozíciu lídra trhu. Dnes sú tri zo štyroch predaných obytných vozidiel v Európe postavené na základe Ducato.
  • Expozícia bude obsahovať štyri základy Ducato - dva podvozky s kabínou a dve kabíny so skráteným podvozkom a prednou nápravou -, ktoré predstavujú ukážku nepreberného množstva riešení.
  • Počas uplynulých 10 rokov si pre svoje dovolenky zvolilo obytné vozidlo na báze Ducata 500 000 rodín. Už po jedenásty krát za sebou získalo Ducato v ankete nemeckého magazínu Promobil titul „Najlepší základ pre obytné vozidlo".
  • Ducato je lídrom vposkytovaní riešení vedúcich kslobodnému cestovaniu a zákazníkom ponúka širokú škálu služieb vyvinutých v spolupráci so značkou Mopar®, ktoré zákazníkom umožňujú vychutnať si voľný čas bez akýchkoľvek starostí.
  • Düsseldorf bude svedkom uvedenia nového loga „Fiat Professional for Recreational Vehicles", ktoré značka Fiat Professional vytvorila výhradne pre tento sektor.

 

Všetky oči priaznivcov karavaningu sa teraz obracajú na výstavu Düsseldorf Caravan Salon 2018, najväčšiu výstavu rekreačných vozidiel na svete, ktorá bude prebiehať až do 2. septembra. Kľúčovým modelom značky Fiat Professional, ktorá sa tejto výstavy zúčastňuje, bude jej bestseller Ducato, ktorý je ideálnym základom pre obytné vozidlá a nesporným lídrom na európskom trhu. Okrem obytných vozidiel postavených na báze Ducata budú môcť návštevníci nemeckej akcie obdivovať aj štyri základy Ducato. Bude sa jednať o dva podvozky s kabínou a dve kabíny so skráteným podvozkom a iba prednou nápravou. Táto štvorica modelov je iba malým príkladom nepreberného množstva variantov, ktoré tento rad ponúka. Odborníci očakávajú, že v kategórii rekreačných vozidiel bude v roku 2018 zaregistrovaných vyše 120 000 nových vozidiel, čo oproti vlaňajšku predstavuje nárast o 10 %. Dopyt rastie medziročne na všetkých trhoch a počas posledných štyroch rokov došlo k nárastu okolo 50 %.

Stále viac priaznivcov pozerá na svoje obytné vozidlá nielen ako na praktické riešenie, ale predovšetkým ako na vyjadrenie svojho životného štýlu. Práve títo ľudia stoja za úspechom ikonického modelu značky Fiat Professional, čo odráža aj jeho jedenásty titul v ankete nemeckého magazínu Promobil. Aj tento rok tak bolo Ducato ocenené čitateľmi tohto odborného magazínu ako „Najlepší základ pre obytné vozidlá", čo potvrdzuje jeho vedúce postavenie na trhu obytných vozidiel.

Fiat Professional tvrdo pracuje nielen na nepretržitom vývoji tohto najpredávanejšieho európskeho základu - v súčasnosti sú tri zo štyroch predaných obytných vozidiel v Európe postavené na báze Ducata -, ale vyvíja stále dômyselnejšie služby, ktoré poskytujú nepretržitú starostlivosť o zákazníka. Návštevníci výstavy Caravan Salon 2018 budú môcť obdivovať rad riešení navrhnutých pre cestovanie bez starostí, čo s dokonalosťou samotného produktu robí Fiat Professional absolútnym lídrom poskytujúcim pocit slobody.

Na výstave v Düsseldorfe Fiat Professional predstaví značku „Fiat Professional for Recreational Vehicles", ktorá osloví zákazníkov konzistentným názvom, jasne definovanou identitou, špecifickým logom a osobitým marketingom. Prirodzene všetko v súlade s hlavnou značkou, ktorá vždy prejavovala silnú špecializáciu a odhodlanie v oblasti rekreačných vozidiel.

 

Vozidlá na výstave

Na výstave Düsseldorf Caravan Salon, predstaví Fiat Professional rôzne verzie modelu Ducato, každé dokonale pripravené na prevtelenie sa do určitého typu obytného vozidla. Návštevníci sa budú môcť bližšie zoznámiť s modelom Ducato Chassis Cab 130 MultiJet II Euro6 s dieselovým preplňovaným motorom 2.3 spojeným s 6stupňovou manuálnou prevodovkou, ktorý poskytuje výkon 130 k (96 kW) a krútiaci moment 320 Nm pri 1800 ot./min. Vozidlo s rázvorom náprav 3800 mm a celkovou hmotnosťou 3650 kg je vybavené pneumatikami Camping Car, elektricky ovládanými oknami, elektronickou kontrolou stability ESP s protišmykovým systémom ASR a funkciou Hill Holder a tiež dvoma airbagmi. Vystavený automobil využíva tiež širokú škálu voliteľných prvkov pre zvýšenie atraktivity, vrátane 16palcových zliatinových kolies, kapitánskych kresiel s dvojitými lakťovými opierkami a otočným základom, tempomatu, rádiá s 5" dotykovou obrazovkou a rozhraním Bluetooth, klimatizácie a svetiel denného svietenia. Rovnako pôsobivou štandardnou aj voliteľnou výbavou je charakteristické aj druhé vystavené vozidlo, ktorým je Ducato Cassis Cab 150 MultiJet II Euro6 s dieselovým motorom 2.3 s výkonom 150 k (110 kW) a krútiacim momentom 380 Nm pri 1500 ot./min. Vo verzii Maxi môže jeho celková hmotnosť dosiahnuť až 4400 kg.

Expozíciu na výstave Caravan Salon 2018 dopĺňa dvojica kabín Ducato Maxi so skráteným podvozkom a iba prednou nápravou (tzv. ťahač s kabínou) naaranžovaných zadnou stenou kabín k sebe. Na jednej strane tvorí túto zostavu kabína s kolesami a všetkými dostupnými štylistickými prvkami a technológiami, akými sú prístrojový panel s hliníkovými detailmi Techno-trim, otočné kapitánske kreslo, tempomat, 6stupňová robotizovaná prevodovka Comfort-Matic, kožená hlavica radiacej páky a 16palcové zliatinové kolesá. Na druhej strane, chrbtom k prvému vozidlu, je podvozok s interiérom, ktorý je dokonalým základom pre obytné vozidlá triedy A. Tento model poskytuje návštevníkom fascinujúci pohľad na motorový priestor Ducata, ktorému dominuje motor 2.3 MultiJet II s výkonom 180 k (130 kW) a krútiacim momentom 400 Nm pri 1500 ot./min v spojení s 6stupňovou robotizovanou prevodovkou Comfort-Matic.

 

Líder v poskytovaní riešení prispievajúcich k slobodnému cestovaniu bez starostí

Jedná sa o koncept s jasne definovaným významom. Sloboda je to, čo Fiat Professional sľubuje zákazníkom, a síce, že bude vždy po ruke pri riešení akéhokoľvek problému, ktorý ich počas dovolenky môže stretnúť. Slovo „líder" poukazuje na skutočnosť, že v súčasnosti Fiat Professional ponúka jedinečnú a bezkonkurenčnú sadu služieb pre svet obytných vozidiel a tím profesionálov (starajúci sa o potreby zákazníkov od roku 2003), ktorý sa postupne rozširoval, zdokonaľoval a zlepšoval svoje schopnosti, aby sa ešte viac priblížil zákazníkom a ich potrebám.

Schopnosť načúvať zákazníkom, ktorá začína v centre starostlivosti o zákazníka a pokračuje v dielňach Fiat Professional, znamená, že značka je schopná efektívne reagovať na aktuálne potreby a plánovať dopredu tie budúce. Koncepcia služieb teda nekončí predajom produktu, ale zahŕňa aj starostlivosť o zákazníkov na dovolenke. Po ruke je dvadsať viacjazyčných vyslancov značky Fiat Professional, ktorí sú pripravení odpovedať na bezplatnej linke v 51 európskych krajinách, 24 hodín denne a sedem dní v týždni. A predovšetkým, zaoberajú sa akýmikoľvek problémami, a to tak rýchlo, ako je to len možné vrátane zapojenia technických oddelení.

Cestovanie bez starostí, ktoré Fiat Professional ponúka svojim zákazníkom, zahŕňa tiež službu Mopar® Vehicle Protection „Maximum Care Camper" (dostupnú na vybraných trhoch), ktorá umožňuje predĺžiť záruku na mechanické a elektrické súčasti vozidla až na päť rokov. Od tohto roku môže byť zmluva podpísaná počas prvých 12 mesiacov od dátumu prvej registrácie vozidla.

 

Ďalšími dôležitými službami sú internetové stránky fiatcamper.com (k dispozícii v deviatich jazykoch, s návštevnosťou 70 000 návštev mesačne), kde môžu užívatelia obytných vozidiel nájsť informácie týkajúce sa údržby svojho vozidla, ďalej sociálne média, ktoré v reálnom čase poskytujú informácie a odporúčania komunity užívateľov, a mesačný spravodajca, ktorý je zasielaný všetkým priaznivcom outdoorových akcií v regióne EMEA.

Silný tímový duch užívateľov je zrejmý aj vo virtuálnej komunite Fiat Professional pre rekreačné vozidlá, ktorá má na facebookových stránkach FiatDucatoCamper až 56 000 sledujúcich.

 

Nová identita

Dva kľúčové pojmy, ktoré charakterizujú produkty a služby značky Fiat Professional, sú „nepretržité zlepšovanie" a „odbornosť". Tieto dve slová inšpirovali pokrok značky aj v oblasti komunikácie s koncovými zákazníkmi, teda kupcami rekreačných vozidiel. Postavenie značky na trhu sa v posledných rokoch zlepšilo a rozvinulo. Preto sa jej komunikácia zamerala od popisu jedinečnosti produktu a služieb k všestrannejšiemu prístupu.

Značka Fiat Professional je lídrom v poskytovaní riešení prispievajúcich k cestovaniu bez starostí, pretože jej produkty a služby zaručujú užívateľom maximálnu flexibilitu a slobodu. Jej pozícia bola upevnená prostredníctvom rôznych aktivít a podujatí pri každom kontakte so zákazníkmi, od desiatky medzinárodných výstav, ktorých sa značka zúčastňuje, až po reklamu na 10 rôznych európskych trhoch.

Cieľom je osloviť zákazníkov konzistentným oznámením plnohodnotnej značky a prijatím presne definovanej vizuálnej identity, ktorá je pochopiteľne v súlade so značkou Fiat Professional.

Nová cesta začína novým logom „Fiat Professional for Recreational Vehicles". Názov aj logo označujú značku špecializujúcu sa na rekreačné vozidlá. Nová identita sa zákazníkom predstaví na nadchádzajúcich výstavách, počnúc touto výstavou v Düsseldorfe. Fiat Professional bude prezentovať svoju skutočnú povahu čoby lídra segmentu rekreačných vozidiel aj prostredníctvom komunikačného projektu zameraného na vytvorenie značky v rámci značky.

 

Turín, 29. augusta 2018

 

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Príložit súbor