10 Február 2017

Fiat Professional hviezdou výstavy Transpotec Logitec 2017

 

  • Hviezdami jednej z najvýznamnejších talianských výstav venovaných doprave a logistike budú nové modely Fullback a Talento.
  • V žiari reflektorov sa predstaví Pick-up roka 2017, ktorý je vďaka pohonu všetkých kolies a elektronickému voliči pohonu 4WD schopný poradiť si s tým najťažším terénom.
  • Vedľa nezastaviteľného modelu Fullback sa predstaví model Talento s prestavbou a výbavou pre zemné práce a riešeniami pre prepravy materiálu.
  • Priestor pripomínajúci lom a staveniska umožní návštevníkom prežiť dokonalý zážitok na palube pick-upu značky Fiat Professional vďaka virtuálnej realite.

 

Transpotec Logitec, najvýznamnejšia talianska výstava venovaná výhradne doprave a logistike, prebehne od 22. do 25. februára. Výstava konajúca sa vo výstavnom centre Veronafiere vo Verone, ponúkne tento rok ešte zaujímavejší formát, pretože prebieha spoločne s medzinárodnou výstavou zemných a stavebných strojov SaMoTer.

 

 

 

Jedným z najvýznamnejších mien výstavy bude Fiat Professional, značka, ktorá presadzuje svoju filozofiu „Born to be professional" prostredníctvom série ľahkých úžitkových vozidiel. Značka má za sebou viac ako 100ročnú históriu a nedostižne skúsenosti na poli úžitkových vozidiel. Výstavný priestor predstavuje lom a stavenisko, v ktorom sa predvedú modely Fullback a Talento. Prostredníctvom virtuálnej reality si budú návštevníci môcť vychutnať dokonalý zážitok na palube nového pick-upu Fiat Professional.

 

 

 

Modelový rad Fiat Professional, ktorý bol počas dvoch rokov kompletne obmenený má dnes správnu odpoveď na všetky prepravné potreby, pretože pokrýva všetky segmenty: všetky typy karosérie, nosnosti a objemy, kompletná paleta rázvorov náprav, šírok a výšok ak tomu vysoko účinné motory a rôzne palivové verzia (benzín, nafta, LPG, zemný plyn). Značka kladie tiež dôraz na rôzne špeciality na prepravu osôb a svet nadstavieb.

 

 

 

Fullback: postavený pre prácu a život

 

Tento model ocenený čitateľmi francúzskeho magazínu 4x4 Magazine ako Pick-up roka 2017, sa vo Verone predstaví vo verzii s dvojitou kabínou a výbavou LX. Vystavený Fullback demonštruje, že je pripravený zvládnuť akúkoľvek misiu a poradí si s každým terénom: od krivolakých chodníkov lomov vyobrazených aj vo Verone až po zasnežené zjazdovky.

 

 

 

Fullback je v dokonalom súlade s najlepšími konkurentmi v zmysle konfigurácií, rozmerov a motorov. Je perfektný pre prácu aj voľný čas, pretože je robustný, spoľahlivý a má značnú nosnosť: odvezie viac ako jednu tonu nákladu a cez tri tony ťažký brzdený príves. Vďaka pohonu všetkých kolies a elektronickému voliči 4WD si dokáže ľahko poradiť aj v tých najnáročnejších podmienkach a súčasne odviezť ťažký náklad.

 

 

 

Pomocou elektronického voliča pohonu všetkých kolies môže vodič ľahko ovládať zapojenie medzinápravového diferenciálu Trosen, ktorý prostredníctvom troch elektronicky ovládaných spojok zaisťuje optimálny prenos krútiaceho momentu na predné a zadné kolesá a zlepšuje trakciu na blate a snehu. Nízky rozsah, teda redukcia uľahčuje trakciu v extrémnych podmienkach a pri plnom zaťažení.

 

 

 

Návštevníci expozície značky Fiat Professional na výstave Transpotec Logitec 2017 budú môcť prežiť neopakovateľný zážitok prostredníctvom simulácie jazdy v teréne. Virtuálna realita s 360stupňovým videom ich vtiahne do dokonalého dobrodružstva v drsnom teréne za volantom pick-upu Fullback, kde vozidlo preukazuje predovšetkým schopnosti svojho pohonu všetkých kolies. Vysoko kvalitné spracovanie videa a jeho dynamika prispievajú k tomu, že celý virtuálny zážitok pôsobí veľmi realisticky. 

 

 

 

Talento: správna kombinácia agility a nosnosti

 

Vedľa Fullbacku sa v expozícii na výstave Transpotec Logitec 2017 predstaví nové Talento v špecifickej úprave pre zemné práce, ktorého úlohou je prevoz vybavenia a materiálu. Dodávka s krátkym rázvorom náprav a nízkou strechou bola upravená firmou Storevan pomocou radu príslušenstva, ako sú zásuvky rôznych veľkostí s malými hliníkovými organizérmi, moduly pripevnenia s rýchloupínacím systémom Storeflex, hliníkové ochrany dverí, sivá podlaha s novými úchytmi a špecifickým dizajnom pre ukotvenie nákladu, nádrže s nastaviteľnými hliníkovými priečkami a polypropylénové boxy rôznych veľkostí posúvajúce sa na chytrých lyžinách. Špeciálna výbava zahŕňa aj nosiče na zadnej stene kabíny pre ukotvenie materiálu, rozvážkový vozík, posuvnú lavicu a držiak káblov.

 

Talento vystavené vo Veronafiere je praktickou ukážkou pozoruhodnej flexibility všetkých modelov značky Fiat Professional: od vozidiel na prepravu osôb typu shuttle, cez riešenia pre asistovanú mobilitu a mobilné dielne až po valníky, izolované a chladené dodávky, rekreačné vozidlá a modely pre orgány verejnej správy. Stručne povedané, neexistuje ľudská činnosť alebo potreba mobility, ktorú by prestavby vozidiel Fiat Professional nedokázali naplniť, čo demonštruje aj spolupráca s hlavnými európskymi nadstavbármi.

 

 

 

So svojou veľkorysou nosnosťou je Talento ideálnym pracovným partnerom všetkých profesionálov či už v uliciach miest alebo na dlhých cestách. Medzi jeho charakteristické vlastnosti patrí vynikajúca všestrannosť a schopnosť prispôsobiť sa najrôznejším potrebám zákazníkov. Jeho vysoko symbolický názov evokuje vrodené vlastnosti a koncept hodnoty s odkazom na názov starobylej mince v duchu tradície Fiat Professional. Výsledkom je vysoko funkčný automobil, ktorý zvyšuje hodnotu práce, času a zárobku profesionálov. To všetko vďaka zameraniu na ich skutočné potreby. Talento je mostom medzi modelmi Doblò Cargo a Ducato a značke Fiat Professional umožňuje pokryť nové objemy a dĺžky ložnej plochy. Vozidlo patrí do segmentu 2P s ideálne dimenzovaným rázvorom náprav.

 

 

 

Nový rad Talento pokrýva nové objemy a dĺžky ložnej plochy a poskytuje komplexnú a uspokojivú odpoveď na potreby všetkých profesionálov. Otvorenie prepážky CargoPlus umiestnenej pod sedadlom spolujazdca dovoľuje profesionálom prevážať predmety až 3,75 m dlhé (4,15 m u dlhého rázvoru náprav). Vynikajúcu flexibilitu zaručuje výška ložnej plochy 552 milimetrov nad vozovkou a šírka posuvných dverí 1030 mm (merané 100 mm od podlahy). Objem nákladného priestoru sa pohybuje od 5,2 m3 (krátky rázvor) až po 6 m3 (dlhý rázvor). Verzia s dlhým rázvorom náprav a zvýšenou strechou potom ponúka pozoruhodný objem až 8,6 m3. To znamená, že aj pri krátkom rázvore náprav dokáže nové Talento odviezť až tri europalety.

 

 

Turín, 10. februára 2017

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Príložit súbor