22 December 2016

Fiat Ducato a obytné vozidlá: víťazná kombinácia

 

  • Tri zo štyroch majiteľov obytných dodávok zvolili pre svoje obytné vozidlo základ Ducato.
  • Ducato, bestseller značky Fiat Professional je nespochybniteľným lídrom v segmente veľkých dodávok v 13 európskych krajinách a jediným, ktorý je špeciálne vytvorený ako základ pre obytné vozidlo.
  • V posledných desiatich rokoch si pre cestovanie na dovolenku zvolilo obytné vozidlo na báze Duacta 500 000 rodín: Ducato je absolútnym vzorom pre výrobcov obytných nadstavieb.
  • Už 35 rokov ponúka prvky a služby pre cestovanie s najväčšou dôverou: zo všetkých 95 000 obytných vozidiel registrovaných v roku 2016 tvorí základ Ducato 73%.
  • Technické vlastnosti modelu sa neustále vyvíjajú. Okrem prémiovej výbavy ponúka Fiat Professional zákazníkom rad integrovaných riešení a medzinárodných služieb so značkou Mopar.
  • Ducato bolo ocenené čitateľmi najprestížnejšieho nemeckého magazínu Promobil ako Najlepší základ pre obytné vozidlo roka 2016, a to už po deviaty krát za sebou, aďalej bolo zaradené do užšieho výberu pre hodnotenie v roku 2017.
  • Inovatívna služba Conciergerie sa počas roka 2017 rozšíri na celú Európu.

 

Tento rok bol pre model Ducato opäť výnimočným. Okrem osláv svojho 35. výročia tento už symbolický model značky Fiat Professional opäť potvrdil svoje nesporné vedúce postavenie v segmente veľkých dodávok - u vozidiel 2,8 až 4,4 tony celkovej hmotnosti -, keď bolo najpredávanejším modelom v trinástich krajinách sveta a v segmente obytných dodávok. Tri zo štyroch majiteľov obytných vozidiel dnes cestujú v obytnom vozidle na báze Ducata a počas desiatich rokov si rovnaký základ zvolilo pre dovolenky už cez 500 000 rodín.

Zásluhu na týchto výsledkoch má rad karosárskych variantov, štvorcový a pravidelný tvar skrine, účinné motory a jazdné vlastnosti podobné osobnému vozidlu. Úspech tohto modelu pramení z 35 rokov skúseností. Od roku 1981 sa jeho víťazné vlastnosti neustále zdokonaľovali a z Ducata urobili mierku svojho segmentu a model stanovujúci trendy. Vozidlo je ponúkané v 10 000 variantoch a predávané je na viac ako 80 trhoch sveta. Jedná sa o globálny model, mierku svojej kategórie a bezkonkurenčný úspech svojho výrobcu.

 

Základ pre obytné vozidlo Ducato bol navrhnutý v spolupráci s poprednými výrobcami obytných vozidiel, a to s cieľom ponúknuť najlepší integrovaný základ a riešenie pre život.

Fiat Professional sa zameriava na potreby užívateľov obytných vozidiel tým, že uzatvára dlhotrvajúce partnerstvo s výrobcami obytných vozidiel, pravidelne sa zúčastňuje 10 špecializovaných európskych výstav, ponúka vyhradené internetové stránky https://www.fiatcamper.com/it/home, ktoré sa môžu pochváliť priemernou návštevnosťou 52 000 mesačne, prevádzkuje špecializované facebookové stránky Fiat Ducato Camper Facebook, ktoré dnes majú 50 000 priaznivcov a ponúka aj mobilnú aplikáciu Fiat Camper Mobile, ktorá už bola stiahnutá viac ako 90 000krát. Fiat Professional investuje čas a svoje zdroje do nepretržitého zlepšovania špecializovaných produktov a služieb vytvorených v spolupráci so značkou Mopar, ktorá sa zameriava na služby, starostlivosť o zákazníka, originálne náhradné diely a príslušenstvo všetkých značiek skupiny FCA.

 

Inovatívne služby Mopar pre pokojné cestovanie

Základy Ducato pre obytné vozy sú nepretržite vylepšované nielen v zmysle produktu, ale aj služieb zameraných na segment obytných vozidiel. Schopnosť načúvať zákazníkom, ktorá začína v oddelení starostlivosti o zákazníkov a pokračuje dielňami Fiat Professional, umožňuje efektívne reagovať na aktuálne potreby a tiež ich predvídať.

Toto zameranie na zákazníka je chytro zhrnuté pod sloganom Cestovanie s dôverou.

Základným predpokladom je, že obstaranie obytného vozidla neznamená iba vozidlá samotného, ​​ale aj celej dovolenky. Z tohto dôvodu sú ponúkané služby určené nielen pre podporu produktu, ale aj zákazníkov. Jedná sa napríklad o špecializovanú sieť servisov rozmiestnenú pozdĺž obľúbených trás, kompetentnú a dlhoročnú starostlivosť o zákazníkov obytných vozidiel a cestnú asistenciu pripravenú zasiahnuť kdekoľvek v Európe aj mimo ňu.

 

Užívatelia môžu 24 hodín denne a sedem dní v týždni kontaktovať špecializovanú asistenčnú službu a centrum starostlivosti o zákazníkov a hovoriť s jedným z dvadsiatich operátorov vo svojom jazyku. Títo vyslanci sú pripravení s najväčšou možnou rýchlosťou prepojiť všetky zúčastnené strany, ústretovo komunikovať starostlivosť o zákazníkov na najvyššej možnej úrovni. Z tohto dôvodu je dvadsiatka operátorov priebežne školená a okrem iného sa pravidelne zúčastňuje hlavných európskych výstav obytných vozidiel s cieľom držať krok s vývojom tohto segmentu.

Starostlivosť o zákazníkov je stále viac integrovaná s cestnou asistenciou a servisom. Všetci užívatelia obytných vozidiel sa môžu spoľahnúť na mobilnú dielňu pripravenú zasiahnuť v 44 rôznych krajinách 24 hodín denne a 7 dní v týždni. Telefonická podpora poskytuje zákazníkom aktuálne informácie o časoch a metódach opráv, dielňam potom podporu pre uľahčenie riešenia problémov a rýchlu dodávku náhradných dielov. Tieto znižujú priemerný prestoj vozidiel o jeden deň, čo znamená, že služba je obzvlášť užitočná pre zákazníkov, ktorí cestujú do zahraničia.

Úspech sa prejavuje tak skrátením času pre riešenie problémov, ako aj zvýšením spokojnosti zákazníka (+ 12% v porovnaní s rokom 2014).

 

K dispozícii je kompletný rad služieb šitých na mieru potrebám užívateľov obytných vozidiel, napríklad rozšírená medzinárodná záruka Maximum Care Camper, ktorá pokrýva všetky mechanické a elektrické súčasti Ducata s rôznymi možnosťami doby trvania a kilometrového výkonu, a inovatívna aplikácia Fiat Ducato Camper Mobile, ktorá poskytuje turistické informácie a bola stiahnutá už viac ako 90 000krát. Všetci, ktorí cestujú v obytnom vozidle Ducato, sa môžu spoľahnúť na viac ako 6500 dielní Fiat Professional vybavených pre údržbu a opravy obytných vozidiel na báze Ducata, vrátane 1800 špecializovaných centier Fiat Camper Assistance.

Nedávno bola vyvinutá nová služba nazvaná Conciergerie. V súčasnej dobe je aktívna vo Francúzsku, Nemecku a Veľkej Británii a počas roka 2017 sa rozšíri na zvyšok Európy. Zavolaním na bezplatnú telefónnu linku Camper Assistance je možné hovoriť s operátorom a získať informácie o ďalších službách, ktoré sú zadarmo po dobu dvoch rokov od prvej registrácie obytného vozidla Ducato Euro 6. Zákazníci môžu získať turistické informácie, pomoc s nájdením lokality a zarezervovať si parkovacie miesto, kemp, dopravu, reštauráciu a mnoho ďalšieho.

 

Zo všetkých obytných vozidiel na cestách je 73% postavených na báze Ducata

Pohľad do histórie Ducata z technického hľadiska odhaľuje evolúciu obytných vozidiel. Rôzne generácie modelu prispeli k zmene a zlepšeniu návykov užívateľov obytných vozidiel a ich zážitkov z dovolenky tým, že poskytovali stále konkrétnejšie riešenia v každom spektre života na palube. Šiesta generácia modelu dnes ponúka najlepšiu ovládateľnosť, komfort, výkon a ohľaduplnosť k životnému prostrediu. Predstavená bola v roku 2014 v reakcii na potreby zákazníkov a ponúka tak viac technológií, väčšiu účinnosť a vyššiu hodnotu. V poslednej dobe bol zavedený nový rad motorov Euro 6 využívajúcich technológiu LPEGR. Všetky motory sú na vrchole svojej výkonnostnej kategórie podľa spotreby paliva aj dosiahnutia vysokého krútiaceho momentu pri nízkych otáčkach, čo sú vlastnosti, ktoré si užívatelia obytných vozidiel vysoko cenia.

U nových motorov MultiJet2 Euro 6 pre základy obytných vozidiel zúročil Fiat Professional svoje vedúce postavenie v oblasti pohonných jednotiek a vybavil ich technológiou LPEGR. Táto technológia (nízkotlaková recirkulácia výfukových plynov) spĺňa súčasnú normu Euro 6 a ponúka najväčšie výhody pre obytné vozidlá v porovnaní s technológiou SCR, ktorá bola v minulosti využívaná pre vozidlá určené pre prepravu osôb: praktický dizajn a usporiadanie (v porovnaní so systémami Euro 5+ nie sú potrebné ďalšie nádrže). Technológia LPEGR nevyžaduje tankovanie a doplňovanie aditíva AdBlue®. To sa tiež odráža na hmotnosti vozidla, čo je v prospech cestujúcich aj interiérovej ​​vstavby.

Motory MultiJet2 130, 150 a 180 k sú k dispozícii aj s automatizovanou prevodovkou Comfort Matic komfortnejšie riadenie.

Súčasná generácia Ducata - v poradí už šiesta - sa môže pochváliť najvyššou celkovou hmotnosťou v segmente, najvyšším zaťažením prednej a zadnej nápravy u vozidiel s jednomontážou (až 2100 a 2500 kilogramov) a najvyšším užitočným zaťažením.

 

Ducato má navyše malý polomer otáčania, ktorý uľahčuje akýkoľvek manéver. Kompaktná predná časť a kabína prispievajú ku krátkemu previsu a tým aj ovládateľnosti a k optimálnemu využitiu obytného priestoru. Sila tohto modelu spočíva v jeho jedinečnom komforte, bezpečnosti, zábavnom riadení, komforte sedadiel v štýle kapitánskeho kresla s integrovanými hlavovými opierkami, výškovo nastaviteľnom volante, hydraulickom posilňovači riadenia a ďalších jedinečných vlastnostiach. O bezstarostnú jazdu sa starajú aj početné prvky aktívnej a pasívnej bezpečnosti: airbag vodiča a spolujazdca, elektronická kontrola stability ESP s funkciami ABS a EBD, systém detekcie zaťaženia LAC (Load Adaptive Control), HBA, kontrola proti prevráteniu a Hill Holder. Cestujúci môžu ťažiť s automatickej klimatizácie, pohodlia obmedzovača rýchlosti a tempomatu, väčšej palivovej nádrže a úchytov pre inštaláciu zadnej kamery. V kabíne je USB zásuvka s 12V nabíjačkou a rádio s technológiou Bluetooth. Anténa je vstavaná do vonkajšieho spätného zrkadla.

 

Promobil 2016

35. výročie oslávilo Ducato tým, že ho čitatelia prestížneho nemeckého magazínu ocenili ako Najlepší základ pre obytné vozidlá roka. Ducato získalo túto cenu už deväťkrát a súčasne bolo zaradené do užšieho výberu pre rok 2017, kde bude usilovať o jubilejnú desiatu cenu. Prestížny titul prepožičaný špecializovanou publikáciou potvrdzuje, že Fiat Ducato je bestsellerom značky a nesporným lídrom v tomto odvetví. Súčasne je meradlom pre všetkých európskych výrobcov obytných vozidiel. Rozhodne nejde o čestné uznanie pre oslavu úchvatnej histórie, ale o potvrdenie efektívnej stratégie Fiatu Professional, ktorý zostavil vynikajúci podvozok, ktorý je dokonalým základom pre prestavbu na obytné vozidlo.

 

 

 

Turín, 22. decembra 2016

 

 

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Príložit súbor