15 Január 2016

Fiat Ducato 4x4 Expedition na výstave CMT 2016 v Stuttgarte

 

  • Výstavný obytný karavan je ukážkou vycibreného štýlu a nie je určený na predaj. Vychádza z Fiatu Ducato, najpredávanejšieho modelu v danom segmente a nedávneho víťaza ankety Najlepší základ obytného vozidla roka 2016.
  • Táto hviezda nemeckej výstavy bola navrhnutá tak, aby oslovila dobrodružne založených zákazníkov, ktorí milujú cestovanie mimo bežné cesty, a to aj v snehu.
  • Model 4x4 Expedition je vybavený trvalým pohonom všetkých kolies s viskóznou spojkou od spoločnosti Dangel.
  • Fiat Professional sa zameriava na nové typy zákazníkov s cieľom rozšíriť svoju pôsobnosť v segmente, ktorý dnes v Európe tvorí približne 25 % trhu s obytnými vozidlami.
  • Špecializované internetové stránky www.fiatcamper.com sú nabité službami, inšpiratívnymi fotografiami, vzrušujúcimi videami a dotazníkom pre priaznivcov obytných vozidiel na báze Fiatu Ducato.

 

Vystavený obytný karavan Fiat Ducato 4x4 Expedition bude hviezdou výstavy CMT 2016 v Stuttgarte, najväčšej výstavy pre verejnosť zameranej na karavaning, motorizmus a cestovný ruch, ktorú v minulom roku navštívilo vyše 240 000 návštevníkov a zúčastnilo sa jej cez 2000 vystavovateľov. Tejto akcie, ktorá prebehne od 16. do 24. januára, sa zúčastní aj značka Fiat Professional, ktorá tak posilňuje svoju vedúcu pozíciu na európskom trhu so základmi pre obytné vozy, teda vozidlami určenými pre prestavby na rekreačné vozidlá. Fiat Professional bude vystavovať v expozícii FOY28 v blízkosti východného vstupu.

 

Nové aj zasnežené cesty

„Opening new Roads" (Otvorenie nových ciest) je slogan, ktorý sprevádza predstavenie vystaveného konceptu a ktorý dokonale vystihuje jeho dobrodružnú povahu. Fiat Ducato 4x4 Expedition vychádza zo základu Fiat Ducato, ktorý nedávno zvíťazil v prestížnej ankete Najlepší základ obytného vozidla roka 2016. Výstavný model je charakteristický dlhým rázvorom náprav a extra dlhým previsom, zvýšenou strechou a výkonným dieselovým preplňovaným motorom 2.3 MultiJet II s výkonom 150 k. Jeho cieľovou skupinou sú dobrodružne založení cestovatelia hľadajúci výkonné a dynamické vozidlo, ktoré poskytuje komfortný interiér.

Fiat Ducato 4x4 Expedition je výsledkom spolupráce s významnými spoločnosťami pôsobiacimi v segmente obytných vozidiel, spoločnosťou Tecnoform, ktorá sa zaoberá výrobou interiérov, firmou Olmedo, ktorá pôsobí v oblasti prestavieb karosérií, a nakoniec firmou Dangel, výrobcom pohonu všetkých kolies. Posledná spoločnosť dodala trvalý pohon všetkých kolies s viskóznou spojkou, špeciálny zvýšený podvozok a veľké pneumatiky. Práve tieto riešenia umožňujú modelu Ducato 4x4 Expedition vysporiadať sa s istotou s náročnými podmienkami vrátane snehu a uspokojiť používateľov, ktorí vyznávajú športový životný štýl aj v zimných mesiacoch.  

 

Komfort a technológie aj do terénu

Offroadová povaha tohto vozidla nijako neobmedzuje jeho komfort. Interiéry sú navrhnuté spoločnosťou Tecnoform, ktorá je lídrom v oblasti exkluzívneho interiérového nábytku pre obytné automobily a jachty. Rovnako exkluzívna je aj technologická výbava vozidla. Zmienku zaslúži držiak tabletu so zásuvkou USB, rádio UConnectTM NAV s dotykovou obrazovkou a navigáciou a parkovacia kamera.

Vystavený karavan sa vyznačuje dvojfarebným sivým spracovaním karosérie, ochranou prednej časti a LED svetlometmi s funkciou denného svietenia DRL. Vzhľad dopĺňajú predný navijak a zvýšená strecha, ktorá je prispôsobená pre výlety do terénu. Strecha je okrem iného čiastočne pochôdzna, čo znamená, že môže byť využitá ako šikovný vonkajší priestor nachádzajúci sa dva a pol metra nad zemou. Práve chytré riešenia, akým je aj táto strecha zvyšujú univerzálnosť vozidla a potvrdzujú jeho odvážny charakter.

 

Úspešný základ pre inovatívne riešenia

S týmto vozidlom upevňuje Fiat Professional svoje odborné schopnosti a plánuje začať nové aktivity v segmente obytných dodávok, ktorý dnes v Európe predstavuje približne 25% celkového trhu s obytnými vozidlami. Vlastnosti úžitkového Fiatu Ducato víťazia už po mnoho rokov aj u majiteľov karavanov. Jedná sa predovšetkým o hranatý, krabicovitý nákladový priestor, vynikajúci polomer otáčania pre ľahké manévrovanie a kompaktnú architektúru prednej časti a kabíny.

 

Medzi ďalšie silné stránky Ducata patrí jedinečný komfort: bezpečné a zábavné jazdné vlastnosti, komfortné sedadlá v štýle kapitánskeho kresla s integrovanými hlavovými opierkami, nastaviteľný volant alebo hydraulický posilňovač riadenia. A zabudnúť nesmieme ani na bohatú paletu prvkov aktívnej a pasívnej bezpečnosti, ktoré zaručujú cestovanie s maximálnou dôverou a pokojom.

Neprekvapí preto, že Fiat Ducato je lídrom v segmente základov pre obytné automobily a je prednostne volený všetkými európskymi výrobcami obytných vozidiel. V posledných desiatich rokoch sa v obytnom vozidle na báze Fiatu Ducato rozhodlo tráviť dovolenku viac ako 500 000 rodín.

 

Cesta pokračuje na internete

Cieľom výstavného obytného karavanu Fiat Ducato 4x4 Expedition je osloviť nových zákazníkov a preskúmať nové cesty tým, že demonštruje svoje extrémnejšie a univerzálnejšie využitie. Fiat Professional túži po tom, aby obytné vozidlá Fiat Ducato mohli ísť kamkoľvek a ešte lepšie slúžili cestovateľom. Fiat Professional preto s ohľadom na význam tohto nového a stále sa rozrastajúceho segmentu nepretržite zhromažďuje spätnú väzbu od majiteľov aj výrobcov obytných vozidiel. Vďaka týmto informáciám potom dokáže analyzovať trh a odhaliť nové trendy, vďaka čomu si udržuje náskok pred konkurenciou. V expozícii značky Fiat Professional budú návštevníci napríklad vyzvaní k vyplneniu dotazníka, ktorého cieľom je zistiť ich očakávania v zmysle produktov a služieb v segmente obytných vozidiel. Na tieto otázky je možné zodpovedať prostredníctvom internetových stránok https://www.fiatcamper.com.

 

Stránky sú určené všetkým priaznivcom cestovania. Obsahujú informácie o karavanoch Fiat Ducato, ako aj o exkluzívnych službách, ďalej novinky, tipy a aktualizácie. Všetko bolo vytvorené špeciálne pre priaznivcov karavningu. Jedná sa o užitočný nástroj pre plánovanie dovolenky zahŕňajúci nápady na rôzne destinácie, šikovnú príručku s funkciou Chassis Check pre sledovanie posledných technických nastavení a funkciu pre nájdenie ktorékoľvek z 3500 dielní Fiat Professional, z ktorých 1800 je servisným centrom Fiat Camper, a to kdekoľvek na trase. Užívatelia sa môžu zaregistrovať na My Ducato a získať tak ďalšie funkcie a exkluzívne služby určené vlastníkom obytných vozidiel.

 

Turín, 15. januára 2016

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Príložit súbor