22 Február 2016

FCA sa stala oficiálnym partnerom európskeho šampionátu v atletike IPC

 

Nové partnerstvo, do ktorého sa zapojí FCA s programom Autonomy, bolo oznámené na konci stretnutia „V škole s paralympijskými šampiónmi", ktoré prebehlo v Turíne. Jedná sa o ďalšiu podporu skupiny FCA osobám s obmedzenou pohyblivosťou.

 

V rámci stretnutia „V škole s paralympijskými šampiónmi" sa študenti turínskych škôl Giulio a Regina Margherita stretli s atlétmi Carmen Acunto a Robertom La Barberom, dvoma veteránmi talianskeho národného paralympijského tímu. Táto iniciatíva vznikla v rámci propagačnej kampane Grand Prix v atletike Grosseto 2016 nazvanej „Svet atletiky", ktorá je usporiadaná európskou komisiou IPC Athletics. Šampionát sponzorovaný skupinou FCA prebehne na štadióne Zecchini v Grossete v regióne Maremma, a to od 10. do 16. júna 2016.

 

Partnerstvo medzi FCA a organizáciou IPC Athletics zahŕňa aj program Autonomy, iniciatívu, ktorú skupina FCA založila v roku 1995 s cieľom ponúkať služby individuálnej a hromadnej dopravy postihnutých osôb. Tieto služby zabezpečuje prostredníctvom najmodernejších a technicky vysoko vyspelých produktov, ktoré sú ústretové k osobám s rôznym zdravotným postihnutím.

 

Program Autonomy poskytne európskemu šampionátu v paralympijskej atletike IPC štyri modely Fiat Ducato a štyri modely Fiat Doblò (jedno s krátkym rázvorom náprav a tri vo verzii Maxi). Celá flotila sa vyznačuje špeciálnou výbavou navrhnutou poprednými partnermi v oblasti prestavieb.

 

Prvé Ducato bolo upravené spoločnosťou Handytech (Moncalvo, Asti) a ponúka zadnú zdvíhaciu plošinu, štyri sedadlá pre zdravotne postihnutých, dve miesta pre invalidné vozíky a bočnú stúpačku pre ľahšie nastupovanie a vystupovanie. Ďalším exemplárom je Ducato Safety Bus upravený spoločností Olmedo (Reggio Emilia). Vozidlo spĺňa všetky predpisy EÚ na prepravu postihnutých ľudí vrátane ľudí na invalidných vozíkoch. Je vybavené zaťahovacou zadnou plošinou a postranným schodíkom a je určené pre prepravu až deviatich osôb. Ďalšie dve Ducata s dvoma sedadlami pre cestujúcich s postihnutím a štyrmi miestami pre invalidné vozíky upravila rímska spoločnosť Guidosimplex.

 

Rovnaká spoločnosť stojí aj za úpravou modelu Fiat Doblò s krátkym rázvorom náprav, ktorý okrem iného vybavila zadnou plošinou. Doblò Combi Maxi so zvýšenou strechou je dielom spoločnosti Focaccia (Cervia, Ravenna) a je vybavené jednoramennou plošinou. Vozidlo slúži na prepravu piatich cestujúcich a jedného invalidného vozíka. A nakoniec sú tu dva modely Doblò Combi Maxi Runner 5+1 upravené spoločnosťou Olmedo. Vozidlá majú zadnú plošinu s nízkou výškou pre asistovaný vstup a okrem jedného cestujúceho na invalidnom vozíku prepraví päť ďalších cestujúcich na sedadlách. Toto riešenie je ideálne pre súkromné aj profesionálne využitie.

 

Stretnutie „V škole s paralympijskými šampiónmi" bolo usporiadané v spolupráci s turínskym ústavom Ufficio Educazione Fisica di Torino zameraným na telovýchovu a šport v prednáškovej hale na Via Valperga Caluso. Rad študentov sa tak mohol dozvedieť viac o paralympijskom športe a zoznámiť sa so životnými príbehmi dvoch piemontských športovcov, ktorí zaspomínali na svoje úspechy počas dlhého pôsobenia v národnom paralympijskom tíme.

 

Roberto La Barbera je paralympijský šampión v atletike, ktorý súťažil v mnohých disciplínach. Je držiteľom národného aj európskeho rekordu v hode diskom, päťboji, skoku do diaľky a behu na 800 m, 400 m, 200 m, 100 ma 60 m. Je rovnako strieborným medailistom v skoku do diaľky a úradujúcim majstrom Európy v skoku do diaľky a v päťboji. Fiat Autonomy je oficiálnym sponzorom Roberta La Barbery, ktorého si zvolil tiež za tvár reklamnej kampane „Atléti".

 

Turín, 22. februára 2016

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Príložit súbor