11 Júl 2018

Ducato, kvalita a sloboda od Fiat Professional

 

  • Ducato ponúka jedinečné vlastnosti v zmysle komfortu, motorizácií, prevodového ústrojenstva a bezpečnosti. Aj vďaka nim bolo vždy predurčené k prestavbám na obytné vozidlá.
  • Ducato sa vyrába od roku 1981 v továrni Sevel v Atesse vo Val di Sangro, najväčšej továrni pre ľahké úžitkové automobily v Európe.
  • Táto továreň je tiež domovom Akadémie, centra, kde prebiehajú školenia vedúcich tímov.
  • Bestseller značky Fiat Professional je lídrom segmentu obytných vozidiel už šesť generácií. Dnes sú tri zo štyroch obytných vozidiel predaných v Európe postavené na báze Ducata a v posledných desiatich rokoch si ich pre svoje dovolenky zvolilo vyše 500 000 rodín. Nie je tak prekvapením, že Ducato bolo už po jedenásty krát za sebou zvolené Najlepším základom pre obytné vozidlo.
  • Ducato sa ale nepretržite vyvíja a čerpá z bohatých skúseností v oblasti rekreačných vozidiel.
  • Ducato je lídrom vposkytovaní riešení vedúcich kslobodnému cestovaniu. Jeho zameranie na zákazníka je zreteľné na širokom rade služieb navrhnutých v spolupráci so značkou Mopar poskytujúcom prvotriednu starostlivosť v oblasti outdoorovej turistiky.

 

Ducato je vyrábané v továrni Sevel v talianskej Atesse vo Val di Sangro, v najväčšej európskej továrni na ľahké úžitkové vozidlá. Od roku 1981 sa tu vyrábajú aj základy, na ktorých následne špecializované nadstavbárske firmy stavajú obytné vozidla. Z tunajších výrobných liniek zišlo doteraz už šesť generácií Ducata, ktoré uspokojili túžby státisícov užívateľov, mimo iné vďaka mnohým variantom karosérií, pravidelnému štvorcovému tvaru nákladového priestoru, účinným podvozkom a jazdným vlastnostiam na úrovní osobného vozidla. Vďaka týmto vlastnostiam sa z Ducata stal bestseller na všetkých hlavných európskych trhoch a ideálny základ pre obytné vozidlá. Rok od roka zaznamenáva Ducato v tomto sektore nárast, ktorý za posledné štyri roky predstavuje približne 50%.

 

Rekordman z talianskeho kraja Abruzzio stojací na pevných základoch

Vedúce postavenie Ducata na trhu pramení z jeho nedostižnosti v oblasti poskytovania technológií a schopnosti vyhovieť rôznorodým potrebám zákazníkov. K tomu využíva riešenia, ktoré nadstavbárom zjednodušujú prácu a užívateľom spríjemňujú život na palube. Tieto riešenia sú vyvíjané tak, aby uľavili užívateľom obytných vozidiel od starostí spojených s užívaním vozidla, a mohli sa tak plne sústrediť na zážitok zo svojich dovoleniek. Továreň Sevel sa vyvíja spolu s Ducatom za nepretržitých investícií do flexibility, kvality aj možností výroby. V továrni bolo v roku 1981 zamestnaných niečo málo cez 600 ľudí a vrcholná denná produkcia predstavovala sedemdesiat vozidiel. V súčasnosti sa tu denne produkuje 1200 vozidiel v neuveriteľnom množstve konfigurácií. Továreň je jednou z najkomplexnejších na svete, pokiaľ ide o úroveň odbornosti, organizáciu a zavádzanie inovatívnych pracovných postupov. Neprekvapí tak, že je držiteľom striebornej medaily programu World Class Manufacturing, ktorý okrem dodávateľov zahŕňa viac ako 160 tovární FCA. Strieborná medaila WCM potvrdzuje, že továreň spĺňa vysoké štandardy efektivity, organizácie a kvality. V súčasnej dobe zamestnáva približne 6500 ľudí, pričom tento počet po započítaní zamestnancov u dodávateľov pôsobiacich v rovnakom regióne dosahuje 12 500. Priemerný vek zamestnancov je 45 rokov a ženy tu tvoria 21 percent celkovej pracovnej sily. Továreň hostí tiež Akadémiu, centrum, v ktorom sa pravidelne školia vedúci tímov.

Akadémia je miestom, kde zamestnanci zlepšujú svoje školiace, vodcovské alebo inovačné schopnosti, a to v štyroch rôznych oblastiach. Na tomto mieste sa takisto dozvedajú o budúcich technológiách z oblasti kvality, ergonómie, komplexnosti a pracovísk.

 

Ducato, najlepší základ pre obytné vozidlo

Zvláštnosťou továrne Sevel je schopnosť vyrábať vozidlá šité doslova na mieru, vďaka čomu sú schopné naplniť akékoľvek potreby zákazníkov. Dá sa povedať, že Ducato ponúka riešenie skutočne pre každého zákazníka. Kombináciou karosérií, motorov či prevodoviek vzniká vyše 13 000 rôznych verzií. Ponuka je tak skutočne komplexná. Od roku 1981 bolo vyrobených vyše 3 milióny vozidiel Ducato pre najrôznejšie použitie, pričom každé malo svoje špecifické priority. Nízke prevádzkové náklady sú dôležité pre prepravu tovaru, zatiaľ čo komfort je kľúčový pri preprave osôb. Flexibilita je zásadná pre prestavby a vysoká kvalita, úroveň spracovania detailov a možnosti personalizácie sú potom rozhodujúce pre obytné vozidlá, ktoré roku 2017 predstavovali približne 55 percent celkovej produkcie radu Ducato. Ostatne, čitatelia nemeckého magazínu Promobil zvolili Ducato už po jedenásty krát za sebou Najlepším základom pre obytné vozidlo, čo opäť potvrdzuje jeho vedúce postavenie v segmente obytných vozidiel.

 

Tridsať sedem rokov úspechov

Pred tridsiatimi siedmimi rokmi Ducato spôsobilo revolúciu na trhu vysokokapacitných dodávok a táto revolúcia stále pokračuje. Súčasná generácia - v poradí už šiesta -, sa môže pochváliť najvyššou celkovou hmotnosťou v segmente. Výnimočne vyvážený podvozok a špecifické odpruženie pre obytné vozidlá zaisťujú bezpečnosť a dynamické správanie vo všetkých podmienkach. Veľké množstvo prvkov aktívnej a pasívnej bezpečnosti zaisťuje pokoj mysle za volantom aj na miestach cestujúcich.

Dnes sú tri zo štyroch predaných obytných vozidiel v Európe postavené na základe Ducato a v posledných desiatich rokoch si ich pre svoje dovolenky zvolilo vyše 500 000 rodín. Toto vedúce postavenie vychádza zo schopností vyvíjať sa a predvídať požiadavky užívateľov. Prvý základ pre obytné vozidlo Ducato napríklad zaviedol rad významných technologických vylepšení schopných prispôsobiť sa potrebám rekreačných vozidiel. Prvým bol pohon predných kolies a motor uložený vpredu naprieč, čo umožnilo dosiahnuť lepšej využiteľnosti priestoru za kabínou. Generáciu za generáciou predstavovalo Ducato ďalšie a ďalšie inovácie zamerané na zlepšenie rekreačných vozidiel s pohľadu nadstavbárov aj užívateľov obytných dodávok. Nie je náhodou, že základ pre obytné vozidlo Ducato bol vyvíjaný v spolupráci s poprednými európskymi výrobcami nadstavieb, ktorým teraz ponúka nižší a širší podvozok, vybavenú kabínu so strechou, štvorcový tvar pre širšie možnosti využitia a všeobecne vynikajúce objemy a skvelý pomer medzi vonkajšími rozmermi a vnútorným priestorom. Ducato bolo vždy charakteristické modularitou, ovládateľnosťou a všestrannosťou a tieto vlastnosti spolu s neustálymi inováciami a chytrými riešeniami - napríklad kapitánskym kreslom - prispeli k jeho úspechu.

 

Evolúcia prístupu

Údaje o trhu ukazujú novú skupinu ľudí, pre ktorých sú rekreačné vozidlá životným štýlom. Títo užívatelia skutočne cestujú a nie sú len obyčajnými turistami. Svojho stanoveného cieľa môžu dosiahnuť kedykoľvek sa im zachce. Tajomstvom úspechu outdoorových dovoleniek sú emócie, sloboda a flexibilita. Fiat Professional neustále pracuje na vývoji Ducata a dopĺňa ho o vysoko vyspelé služby, ktoré sú vždy na strane zákazníkov. Jednou z vlajkových lodí v oblasti starostlivosti o zákazníkov je call centrum, ktoré zaručuje profesionálne, nepretržité a vysoko kvalitné služby. Fiat Professional sa môže pochváliť veľmi priekopníckym prístupom aj v oblasti služieb. V roku 2007 ako prvý zaviedol bezplatnú linku určenú výhradne pre obytné vozidlá. Dnes, o desať rokov neskôr, všetci, ktorí si zakúpia obytné vozidlo na báze Ducata, vstupujú do sveta služieb, ktorý ich sprevádza v každom okamihu dovolenky a je pripravený zasiahnuť aj v prípade potreby jednoduchých turistických informácií. Vynikajúci produkt a služby poskytujú užívateľom obytných vozidiel flexibilitu a maximálnu slobodu, a preto je Fiat Professional lídrom v oblasti poskytovania riešení vedúcich k slobodnému cestovaniu.

 

Líder v oblasti poskytovania riešení vedúcich k slobodnému cestovaniu bez starostí

Jedná sa o koncept s jasne definovaným významom. Sloboda je to, čo Fiat Professional sľubuje zákazníkom, a síce, že bude vždy po ruke pri riešení akéhokoľvek problému, ktorý ich počas dovolenky môže stretnúť. Líder, pretože súčasná ponuka značky, a to nielen v zmysle produktu, ale aj špecifických služieb pre svet obytných vozidiel, je jedinečná a na trhu bezkonkurenčná. K dispozícii je tím profesionálov, ktorý sa stará o potreby zákazníkov od roku 2003. Tento tím sa postupne rozširoval, zdokonaľoval a zlepšoval svoje schopnosti a stále viac sa približoval zákazníkom a ich potrebám.

Schopnosť načúvať zákazníkom - počínajúc starostlivosťou o zákazníka a končiac dielňami Fiat Professional - znamená, že značka je schopná efektívne reagovať na aktuálne potreby a plánovať dopredu tie budúce. Koncepcia služieb teda nekončí asistenciou týkajúcou sa produktu, ale zahŕňa aj starostlivosť o zákazníkov na dovolenke. Po ruke je dvadsať viacjazyčných vyslancov značky Fiat Professional, ktorí sú pripravení odpovedať na bezplatnej linke v 51 európskych krajinách, 24 hodín denne a sedem dní v týždni. A predovšetkým, zaoberajú sa akýmikoľvek problémami, a to tak rýchlo, ako je to len možné, vrátane zapojenia technických oddelení.

 

Prísľub pokojnej mysle a cestovanie bez starostí, ktorým Fiat Professional vychádza v ústrety zákazníkom, zahŕňa službu Mopar® Vehicle Protection „Maximum Care" Camper (dostupnou na vybraných trhoch), ktorá umožňuje predĺžiť záruku na mechanické a elektrické súčasti vozidla až na päť rokov. Od tohto roku môže byť zmluva podpísaná počas prvých 12 mesiacov od dátumu prvej registrácie vozidla.

 

Ďalšia dôležitá podpora k zákazníkom prichádza prostredníctvom najmodernejších komunikačných technológií: internetových stránok fiatcamper.com (k dispozícii v deviatich jazykoch, s návštevnosťou 70 000 návštev mesačne), kde môžu užívatelia obytných vozidiel nájsť informácie týkajúce sa údržby svojho vozidla, ďalej prostredníctvom sociálnych médií, ktoré v reálnom čase poskytujú informácie a odporúčania komunity užívateľov a mesačného spravodajcu, ktorý je zasielaný všetkým priaznivcom outdoorových podujatí v regióne EMEA.

Silný tímový duch užívateľov je zrejmý aj vo virtuálnej komunite Fiat Professional pre rekreačné vozidlá, ktorá má na facebookových stránkach až 56 000 sledujúcich.

 

Nová identita

Dva kľúčové pojmy, ktoré charakterizujú produkty a služby značky Fiat Professional, sú „nepretržité zlepšovanie" a „odbornosť". Tieto dve slová inšpirovali pokrok značky aj v oblasti komunikácie s koncovými zákazníkmi, teda kupcami rekreačných vozidiel. Pozícia značky sa v posledných rokoch zdokonalila a rozvinula. Preto sa jej komunikácia posunula od popisu jedinečnosti produktu a služieb a zamerala sa ka všestrannejší prístup.

Značka Fiat Professional je lídrom v oblasti poskytovania riešení vedúcich k slobodnému cestovaniu bez starostí, pretože jej produkty a služby zaručujú užívateľom maximálnu flexibilitu a slobodu. Jej pozícia bola upevnená prostredníctvom rôznych aktivít a akcií pri každom kontakte so zákazníkmi, od desiatky medzinárodných výstav, ktorých sa značka zúčastňuje, až po reklamu na 10 rôznych európskych trhoch.

Ďalším krokom k upevneniu identity značky a podporeniu komunikácie so zákazníkmi zo štrukturálneho hľadiska je oslovenie týchto zákazníkov skutočnou, plnohodnotnou značkou, ktorá má jasný názov a tiež svoju vizuálnu identitu, samozrejme v súlade so značkou Fiat Professional.

Nová cesta začína novým logom „Fiat Professional for Recreational Vehicles", pričom z tohto názvu aj vizuálnej stránky je jasne zrejmá špecializácia značky Fiat Professional na rekreačné vozidlá. Táto nová identita sa zákazníkom predstaví na nadchádzajúcich výstavách, počnúc augustovou výstavou v Düsseldorfe. Fiat Professional tu bude prezentovať svoju skutočnú povahu, čoby lídra segmentu rekreačných vozidiel aj pomocou komunikačného projektu zameraného na vytvorenie značky v rámci značky.

 

 

 

Turín, 11. júla 2018

 

 

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Príložit súbor